В селі Журавка Варвинського району Чернігівської області народився і похований Георгій Феодосійович Вороний (1868-1908) - визначний український вчений, член-кореспондент Петербурзької АН, професор Варшавського університету, наукові дослідження якого залишили глибокий слід в сучасній математиці. Праці Вороного випередили час майже на століття. Побудовані вченим математичні об'єкти, - діаграми Вороного,- в наші дні широко вживають в багатьох актуальних напрямках науки, зокрема, в комп'ютерній графіці, геометричному моделюванні, створенні штучного інтелекту, розпізнаванні образів, конструюванні роботів, медицині, радіаційній фізиці, астрофізиці, кристалографії, археології, тощо. Починаючи з середини 70–х років ХХ століття роботи Вороного використовуються фахівцями різних галузей знань практично в усіх країнах Європи, у США, Канаді, Японії, Австралії, Гон-Конгу, Новій Зеландії. В Сеулі (Корея) існує Дослідницький центр діаграм Вороного, з ініциативи якого з 2004 року в різних країнах світу проводяться щорічні конференції, присвячені узагальненням діаграм Вороного та їх використанню.
На жаль, в рідному селі Георгія Вороного потребує кращого облаштування місце поховання видатного вченого, знищено садибу родини Вороних, відсутня дорога до кладовища, де знаходиться його могила, в неналежному стані покриття дороги по вул. Вороного. На подвір'ї сільської школи, яка носить Георгія Вороного (і. до речі, розташована вздовж основної дороги), потрібно спорудити скульптурну композицію, що увічнює пам'ять про нашого великого земляка.
Відновлення та гідне вшанування світлої пам'яті генія і поширення його духовно-інтелектуальної спадщини має стати справою честі всіх земляків та органів державної влади України. Це необхідно зробити не тільки для гідного представлення нашої пам'яті про геніального земляка перед світовою науковою громадскістю, представники якої віднині щороку приїздитимуть вклонитися місцю його народження й поховання. Відновлення на батьківщині всесвітньо відомого вченого пам'яті про нього й про його родину (родина Вороних дала Україні й світові видатних особистостей) необхідне передусім нинішнім та прийдешнім поколінням українців. Наукова спадщина Г.Ф.Вороного робить честь Україні, бо надзвичайно високо пошанована в цілому світі. Тож ми маємо зробити все необхідне, аби ім'я нашого геніального земляка було гідно вшановане на його Батьківщині. Саме для цього 23 червня 2010 року створений благодійний фонд імені Георгія Вороного.
Мета діяльності Фонду – здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та окремих категорій населення шляхом об’єднання меценатів та сприяння практичному здійсненню регіональних, місцевих програм, що спрямовані на:
• освоєння та популяризацію досягнень та наукових здобутків видатного українського вченого-математика Георгія Феодосійовича Вороного серед педагогів, батьків, молоді, громадськості України;
• виявлення математично обдарованих дітей та підлітків та сприяння розвитку їх здібностей;
• охорону і збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури;
• сприяння розвитку науково-пошукової діяльності та багатосторонніх соціально-економічних, культурних, наукових та освітніх зв’язків та послуг.
Статут благодійного
фонду імені Георгія Вороного затверджено загальними зборами засновників
(протокол №1 від23 червня 2010 року) та зареєстрований головним управлінням
юстиції в Чернігівській області 5 серпня 2010 року (наказ №383/1). Ініциаторами
створення благодійного фонду являються
колишні жителі с. Журавка, яким не байдужа мала батьківщина та її
історія.
Президентом – головою правління фонду являється Оберемко Ольга
Миколаївна.
Головою наглядової ради обраний Моторко Микола Іванович – радник
голови Чернігівської облдержадміністрації.
Засновниками також є:
Воробей Раїса Борисівна – директор державного архіву Чернігівської області;
Даниленко Микола Андрійович – заслужений працівник сільського господарства
України;
Дубко Валерій Олексійович – професор, доктор фізико-математичних наук;
Желіба Володимир Іванович – Надзвичайний і Повноважний посол України, депутат
Верховної Ради України першого скликання;
Заліський Анатолій Андрійович –
начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради;
Івашина Микола Іванович – заступник голови Варвинської райдержадміністрації;
Кальний Владислав Павлович – голова Варвинського відділення Чернігівського
земляцтва у м. Києві;
Кутовий Володимир Євгенович – начальник відділу освіти
Варвинської райдержадміністрації;
Луценко Микола Анатолійович – заступник
директора Линовицького цукрового комбінату;
Момот Михайло Михайлович – директор
Журавської загальноосвітньої школи;
Педорич Анатолій Володимирович – викладач
Чернігівського національного університету імені Т.Г.Шевченка;
Тандура Володимир
Миколайович – залужений працівник освіти і науки України, депутат обласної ради;
Швець Неля Григорівна – доцент міжрегіональної академії управління персоналом, правнучка Георгія Вороного;
Шокало Олександр Андрійович – письменник, головний редактор журналу "Український світ”.
Членами Фонду, згідно п.3.3 Статуту, можуть бути громадяни України, іноземці, особи без громадянства незалежно від національності віком від 18 років, а також юридичні особи незалежно від форм власності, які визнають Статут Фонду, виконують основні завдання Фонду, сплачують вступні та членські внески.