БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ

Георгія Вороного

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 96
Форма входу
Випадкове фото
Пошук
Прогноз погоди

Каталог статей

Головна » Статті » Статті (Українська мова)

Відзначено 143-ю річницю з дня народження Г.Ф. Вороного

Урочисто, натхненно і зміс­товно 28 квітня в с. Журавка  від­­значали річницю з дня на­родження славетного земляка, зна­­ного і шанованого в усьому сві­ті ученого-математика Гео­р­­гія Феодосійовича Вороного.

Вже зранку на майдані біля СБК, де відбувалося основне дій­­ст­во, вирувала святкова ме­­туш­­ня. У повітрі ніби витав дух тор­жества, а сільські ву­лиці  на­повнились гомінким ба­га­­то­го­лоссям, променистим смі­хом. Яскраві концертні но­мери да­рували присутнім учас­ни­ки сіль­ської художньої само­дія­­ль­ності. Чарувала своїм різ­но­­бар­в’ям вис­тав­ка-яр­марок май­ст­рів на­род­них ре­­ме­сел Чер­нігів­щи­ни. Хто­сь про­сто роз­­гл­я­­дав ви­роби, ми­лую­чись су­вені­ра­ми з глини, аму­­ле­тами, вишив­ка­ми, обере­га­ми, карти­на­ми умільців, а хто й купував на згадку.

Почесну мі­сію - ого­ло­си­ти  про від­к­ри­ття уро­чи­с­­тостей, ви­­конав го­лова райдерж­ад­міністрації П.І. Бакуменко. Ра­до зуст­рі­чали на жу­рав­сь­кій землі по­важних гос­тей на чолі з Над­зви­­чай­ним і Пов­но­важ­ним по­слом Ук­­раї­ни в ре­с­­­публіці Бі­лорусь В.І. Желібою і ко­лишнім го­­ло­вою Ва­р­­вин­ського рай­в­и­кон­ко­му М.А. Да­ни­ленком. За­вітали на свят­ку­ва­н­ня началь­ник голов­но­го управ­лін­ня освіти і науки об­л­держ­адмі­ні­стр­ації А.А. За­ліський, де­кан фі­ло­ло­гічного фа­­культету Ні­жинського педа­го­гіч­но­го уні­вер­ситету ім. Гоголя О.В. За­барний, викладач про­фе­сій­ного учи­лища побу­то­вого об­слу­­го­ву­вання Р.К. Ясо­чко, го­лов­ний спеціаліст відділу інфор­матики обласної ради Т.П. Мі­щен­ко, делегації фізико-мате­ма­тич­­но­го інституту ім. Дра­го­ма­нова, очо­лила яку кандидат фі­зико-ма­тематичних наук Г.М. Си­та, яка досліджує інте­лек­туа­льно-ду­ховну спадщину вче­но­го по­над 30 років, та Ніжин­сь­кого пе­дагогічного інституту - на чолі з деканом фізико-ма­те­матичного факультету В.О. Ані­щенком, начальник уп­рав­лін­ня освіти Прилуцької Мі­ської ра­ди Т.М. Клименко, док­тор фізико-математичних наук, професор фізико-мате­ма­тич­ного інс­ти­туту ім. Драгоманова Г.М. Тор­бін, представник де­ле­гації Чер­нігівського пед­уні­вер­ситету ім. Шевченка А.В. Пе­дорич. З особ­ливим хвилю­ван­ням вкот­ре ступила на жу­рав­ську землю правнучка Вороного ад’юнкт-професор МАУП Н.Г. Швець.

Пам’ять видатного нау­ко­в­ця вшанували хвилиною мов­чан­ня та покладанням кві­тів до мо­гили на кула­жин­сь­ко­му кла­довищі.

Після мітингу-реквієму на шкі­льному подвір’ї гостей, як і го­диться, зустрічали з хлібом-сіл­лю старшокласники, одягнені в українські національні кос­тю­ми.

Під оплески присутніх в уро­чистій атмосфері директор шко­ли М.М. Момот і начальник управ­ління освіти та науки Чер­нігівської обласної державної ад­міністрації А.А. Заліський від­крили меморіальну дошку про присвоєння школі імені Г.Ф. Во­роного.

Переможців районного математичного турніру, який відбувся з нагоди свята, зок­рема, серед шестикласників – В. Левадну (І місце), І. Шкуліпу (ІІ місце), Є. Польовика (ІІІ місце), сьомих класів – Л. Луценко (І міс­це), К. Єфіменко (ІІ місце), І. Даценко (ІІІ міс­­це), восьмикласників - І. Погибко (І міс­це), А. Дрюк (ІІ місце), Н. Бойко (ІІІ місце) на­го­род­жено грамотами управління освіти рай­держадміністрації та пам’ятними по­да­рун­ками від депутата сільської ради О.М. Ди­рявка. Презентами від фонду ім. Вороного відзначено й вчителів райгімназії і Вар­винської ЗОШ, які підготували  учнів до ма­тематичного турніру. До речі, ц. р. вперше 5 кращих викладачів обласних вищих нав­чальних закладів буде відзначено пре­міями ім. Г.Вороного.

На завершення урочистої лінійки один із засновників фонду імені Г. Вороного М.А. Да­ниленко подарував директору школи, а відтак і всім юним журавчанам, на щастя і долю вишиваний рушник від його дружини – теж свого часу випускниці Журавської школи.

Також того дня в глядацькому залі СБК від­булася вистава «Геній з Журавки» - сце­ни із життя Г.Вороного у виконанні ама­торського театру народної естради Вар­вин­ського РБК і учасників художньої са­модіяльності Антонівського СБК та концерт колективів художньої само­діяльності Прилуцького педагогічного коледжу.

 

А. Бородай

"Слово Варвинщини" № 20 14 травня 2011 р

Фото автора.

№1 Урочисті заходи відкрили голова райдержадміністрації П.І. Вакуменко і президент благодійного фонду ім. Г.Ф. Вороного О.М. Оберемко.

№2   Відкриття меморіальної дошки про присвоєння Журавській школі імені Г.Ф. Вороного.

№3 Красиві і різнобарвні дерев"яні сувеніри учнів обласного Центру народної творчості і прикладного мистецтва милували око учасників і гостей свята.

№4  Правнучка Г.Ф. Вороного Н.Г. Швець.

№5 За лічені хвилини з під пензля чернігівського художника Л. Жіхарєва з"являлися портрети всіх охочих.

Категорія: Статті (Українська мова) | Додав: fond_voronogo (24.05.2011)
Переглядів: 730 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Мова сайту

Враховуючи численні побажання та з метою допомоги відвідувачам сайту, запроваджується GOOGLE ПЕРЕКЛАДАЧ. Фонд та адміністратор сайту не несуть відповідальності за якість перекладу та достовірність перекладеного тексту.

Контакти

Благодійний фонд імені Георгія Вороного

Україна, 17620, Майдан Центральний, 2
с. Журавка, Варвинський район, Чернігівська область,
тел. (0462)93-52-57

Код ЕДРПОУ: 36326631,
Р/р 26007000002204
в "Банк "Демарк"
м. Чернігів МФО 353575

Оберемко Ольга Миколаївна
м. т. 094-988-62-57
e-mail: Oberemko.O@gmail.com

Друзі сайту

Дідовець Михайло Леонтійович

Заслужений вчитель України, лауреат міжнародної премії в галузі вивчення точних наук,
м.т. 066-968-02-34

Сита Галина Миколаївна

Кандидат фізико-математичних наук
т. (044)278-66-39

ТОВ "Дружба Нова" - Генеральний директор Гайдай Сергій Анатолійович

смт. Варва Чернігівської області, вул. Горького, 8
тел. (04636)2-11-73, (04636)2-12-78

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Locations of visitors to this page

Copyright fond im Voronogo ©
Конструктор сайтів - uCoz