БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ

Георгія Вороного

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 95
Форма входу
Випадкове фото
Пошук
Прогноз погоди

Каталог статей

Головна » Статті » Статті (Українська мова)

Геній математики з українським серцем
Олександер ШОКАЛО, письменник, головний редактор журналу "Український Світ”

 28 квітня виповнилося 142 роки від народження, а 20 листопада виповнюються 102-і роковини пам’яті нашого великого земляка з Варвинщини – всесвітньо відомого математика Георгія Феодосійовича Вороного. Праці вченого, визнані геніальними ще за його життя, знайшли своє продовження саме в наш час і нині набули поширення в багатьох актуальних напрямках науки. Створені Г. Ф. Вороним поняття  й  методи  виявились найвищою мірою плодотворними, про що свідчить широке вживання іменних термінів: формула Вороного, діаграма  Вороного, метод Вороного  (на зразок: теорема Піфагора). За підрахунками фахівців, щомісяця друкується в середньому 80 нових досліджень, що базуються на відкриттях Вороного.

Після проведення 2008 року в Києві V Міжнародного симпозіуму з діаграм Вороного, IV Міжнародної конференції пам’яті Г. Ф. Вороного та інших заходів, у яких брало дієву участь і Чернігівське земляцтво, активізувалась робота по увічненню пам’яті великого вченого. За підтримки земляцтва підготовлено до видання меморіальний збірник «Геній математики з українським серцем», який незабаром вийде у світ.

Варвинське відділення Чернігівського земляцтва зініціювало створення в селі Журавка Меморіалу Георгія Феодосійовича Вороного. Цю ініціативу підтримала українська й світова наукова громадськість та Український міжнародний комітет з питань науки і культури при Національній академії наук України. Проектом передбачено впорядкування місця поховання Г. Ф. Вороного та його батька Ф. Я. Вороного – видатних наших громадян. На місці колишньої садиби Г. Ф. Вороного заплановано створити Меморіальний макет садиби у зменшеному (вдесятеро) вигляді з використанням сучасних технологій захисту від атмосферних впливів, що широко застосовується у світовій практиці. Так люди матимуть уявлення про вигляд рідної домівки всесвітньо відомого вченого та про історію культури його рідного села. Проект упорядкування могили з пам’ятним знаком та Меморіального макету садиби Г. Ф. Вороного підготував член земляцтва – архітектор В. М. Сварич.

Цього року в Чернігові зареєстровано Благодійний фонд імені Георгія Вороного (голова – О. М. Оберемко). Засновники, до яких належать і члени Чернігівського земляцтва, активно взялися за створення в Журавській середній школі ім. Г. Ф. Вороного Кабінету-музею великого математика та Музею родини Вороних. Кабінет-музей Г. Ф. Вороного планується встаткувати сучасним комп’ютерним обладнанням, що забезпечить візуальний доступ до унікальної наукової спадщини вченого. Тут мають систематично проводитись науково-просвітницькі заходи.

Наукова спадщина Г. Ф. Вороного робить честь Україні, бо надзвичайно високо пошанована в цілому світі. Тож ми маємо зробити все необхідне, аби ім’я нашого геніального співвітчизника було гідно вшановане й на його Батьківщині. Відновлення пам’яті про всесвітньо відомого вченого повинно стати справою честі громадськості й органів державної влади в Україні.

Благодійний фонд імені Георгія Вороного звертається до земляків з проханням долучитися до цієї спільної громадянської справи.

 

Ілюстрації: Портрет Г. Ф. Вороного


Емблема Благодійного фонду імені Георгія Вороного (автор М. Л. Дідовець)

 

Від редакції: Благодійники можуть отримати телефони Фонду в редакції.

 

Часопис «Отчий поріг», листопад 2010, число 11 (107).

Категорія: Статті (Українська мова) | Додав: fond_voronogo (11.11.2010)
Переглядів: 371 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Мова сайту

Враховуючи численні побажання та з метою допомоги відвідувачам сайту, запроваджується GOOGLE ПЕРЕКЛАДАЧ. Фонд та адміністратор сайту не несуть відповідальності за якість перекладу та достовірність перекладеного тексту.

Контакти

Благодійний фонд імені Георгія Вороного

Україна, 17620, Майдан Центральний, 2
с. Журавка, Варвинський район, Чернігівська область,
тел. (0462)93-52-57

Код ЕДРПОУ: 36326631,
Р/р 26007000002204
в "Банк "Демарк"
м. Чернігів МФО 353575

Оберемко Ольга Миколаївна
м. т. 094-988-62-57
e-mail: Oberemko.O@gmail.com

Друзі сайту

Дідовець Михайло Леонтійович

Заслужений вчитель України, лауреат міжнародної премії в галузі вивчення точних наук,
м.т. 066-968-02-34

Сита Галина Миколаївна

Кандидат фізико-математичних наук
т. (044)278-66-39

ТОВ "Дружба Нова" - Генеральний директор Гайдай Сергій Анатолійович

смт. Варва Чернігівської області, вул. Горького, 8
тел. (04636)2-11-73, (04636)2-12-78

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Locations of visitors to this page

Copyright fond im Voronogo ©
Конструктор сайтів - uCoz