БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ

Георгія Вороного

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Форма входу
Випадкове фото
Пошук
Прогноз погоди

Каталог статей

Головна » Статті » Статті (Українська мова)

Благодійний фонд імені Георгія Вороного. Нам один рік. ( Частина 2)
Благодійна діяльність фонду  і не тільки
       Діяльність  фонду за минулий рік відзначена органами виконавчої влади.  За перемогу в 2010 році у номінації «Благодійник року − благодійник-початківець» Благодійний Фонд імені Георгія було нагороджено Дипломом обласного конкурсу «Благодійник року імені меценатів Тарновських».
  Відповідно до Статуту «діяльність Фонду має суспільний характер, що не суперечить його взаємодії з органами державної влади і не позбавляє права на отримання державної підтримки». Тому ми плідно співпрацюємо з органами влади та самоврядування, знаходимо  там розуміння та підтримку.
         З ініціативи голови облдержадміністрації В.М. Хоменка, рішенням  другої сесії  Чернігівської обласної ради  шостого скликання від 30 грудня 2010 року  з 1 січня 2011 року  засновано щорічну обласну Премію імені Георгія Вороного педагогічним та науково-педагогічним працівникам державних вищих навчальних закладів. 28 вересня цього року п’ять кращих педагогічних та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів отримали премію імені видатного математика. Символічно, що вручення премії відбулось у присутності правнучки Георгія Вороного – доцента Міжрегіональної академії управління персоналом, ад’юнкт-професора Міжнародної кадрової академії Неллі Швець та співробітника Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидат фізико-математичних наук Галини Ситої.
          Окрім того, у зв'язку з відзначенням у 2013 році 145-ї річниці від дня народження Г.Ф. Вороного та з метою гідного вшанування пам'яті видатного земляка,  розпорядженням голови облдержадміністрації від І9 липня 2011 року № 247  утворено організаційний комітет по підготовці до відзначення  визначної дати.  Пропозиції нашого фонду щодо підготовки та проведення організаційних заходів та урочистостей передані до обласної адміністрації. Маю надію, що тепер ці заходи будуть проводитися і на державному рівні.
 Хочу щиро подякувати,  керівникам як місцевих(районних та сільських) органів  влади та самоврядування, так і обласної державної адміністрації, її управлінь, обласної ради за  підтримку ініціатив та діяльності фонду.
        Кожен раз «гортаючи» календар фондівських буднів за час, що минув з початку його діяльності, аналізую досягнуте, резерви та прорахунки і замислююсь: чи могли би ми зробити більше?  І розумію, що могли б, бо потенціал у  нас значний, про що свідчить склад засновників та членів фонду.
 Однак  наявні фінансові ресурси не дозволяють  нам орендувати офіс, придбати необхідну оргтехніку, належним чином забезпечувати фінансово-господарську діяльність, а головне, більш активно здійснювати благодійну діяльність, передбачену статутом. 
       Одним з основних джерел фінансування діяльності нашого фонду є членські внески та  благодійні пожертвування, добровільні благодійні внески, дарування, заповіти та інші внески юридичних і фізичних осіб, релігійних організацій в Україні і за кордоном. Кризові явища як в економіці  області, так і України,  негативно вплинули і на фінансовий стан нашого фонду, що в свою чергу, значно обмежило виконання його програмних цілей. А ще «пробуксовує» процес розвитку благодійності в Україні. З різних причин: скаредність, небажання засвітитися, або навпаки бажання «зірвати куш» і т.д. Я не експерт в цій галузі, тож аналізувати глибинні її течії не буду, однак певний досвід за цей час придбала.
 З питання фінансової підтримки, участі у благодійних акціях фонду, пошуку меценатів та благодійників ми зверталися до народних депутатів, політиків, заможних та знаних в Україні та області людей, банківських установ та  численних фондів, в тому числі і міжнародних. Інтелектуальний потенціал членів фонду (два професори, чотири доценти провідних ВУЗів м. Києва та Чернігова, кандидати наук та Заслужені працівники цілого ряду галузей) дозволяє нам не просто просити фінансову підтримку, а  співпрацювати на взаємовигідних умовах, здійснювати, на безприбутковій основі,  рекламно-інформаційні заходи, спрямовані на поширення інформації про діяльність Фонду і пропагування його ідей, мети, розвиток благодійництва шляхом  надання культурно-просвітницьких послуг, передбачених Статутом, включаючи  проведення досліджень  та навчально-тренінгової діяльності в сфері бізнесу щодо створення сучасної системи управління персоналом.
Зокрема:
-    дослідження кадрової політики на відповідність сучасним вимогам  кадрового менеджменту;
-    ергономічні дослідження;
-    розробка пакету документів: по корпоративній культурі підприємства; підбору та атестації персоналу;  впровадженню сучасних систем оплати праці; охороні праці та інше;
-    тренінги з персоналом;
-    тренінги розвитку лідерських якостей;
-    тренінги комунікацій;
-    тренінги оцінки лояльності та благодійності персоналу;
-    тренінги введення систем ISO;
-    тренінги ефективного обслуговування клієнтів.
    На жаль позитивних наслідків,  поки що,  це не дало. Понад  95 відсотків наших письмових звернень залишилися без будь якої відповіді, хоча дію Закону про звернення ніхто не відмінив. Перелік наводити не буду, але можливо хтось із тих, хто ігнорує норми діючого законодавства, прочитає ці рядки і відчує певну емоційну незручність.  І справа навіть не в сумі коштів.  Як кажуть: «З миру по нитці, голому сорочка». Спостерігається стала тенденція участі благодійників та меценатів в піар-проектах та акціях, фінансуванню тих програм, де піар гарантований, де навіть одна  благодійна, щедро розрекламована, акція пов’язана з дітьми, має великий резонанс.
          Та попри все, вселяє в душу оптимізм те, що  щедрих душею людей, які вболівають за долю України, за  збереження  традицій і звичаїв рідного краю, національних особливостей, надбань нашої культури дуже багато. І саме завдяки їх підтримці нам вдалося зробити немало.
       Оперативно та з великим бажанням допомогти відшукати архівні документи, відомості про членів родини  Г.Ф.Вороного нам відповідали архіви органів СБУ та УМВС Чернігівської, Полтавської областей, міст  Києва та Москви. І хоча документи та відомості, про їх місцезнаходження,  у них були відсутні, вони намагалися нам допомогти, радили куди  звернутися, пересилали запити до державних архівних установ. Досить тісна співпраця налагодилася у нас з Державним архівом Чернігівської області, з Інститутом рукописів Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, Рукописним відділом Інституту літератури НАН України, Центральним державним історичним архівом України (м. Київ), Державним архівом міста Києва та з Прилуцьким краєзнавчим музеєм.  Найприємніші враження залишилися від робочих зустрічей з   Марією Задорожною - заступником директора Національного художнього музею України, з співробітниками Посольства Республіки Польща у Києві, Польського інституту у Києві (зокрема з пані Анною Кузьма, Анна Лазар та Наталією Макаровою). Вражає їх відданість справі, якою вони займаються, людяність та гаряче  бажання допомогти. З теплотою згадую віртуальне спілкування  з працівниками Благодійного фонду «Розвиток України» Олесею Островською та  Наталею Церклевич.  Я вдячна всім  за надану методичну допомогу, за дуже корисні поради та інформацію, а також  дякую долі, що звела мене з цими шляхетними людьми і сподіваюсь, що наша співпраця буде продовжуватися.
З почуттям вдячності, шани та поваги я низько вклоняюся до землі:
         Ситій Галині Миколаївні, яка в минулому році до Дня Пам’яті Георгія Феодосійовича Вороного видала і  привезла у подарунок Фонду 100 примірників нового видання Інституту математики НАН України та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова − збірник науково-популярних статей  "Георгій Вороний. Вчений, який випередив час на століття.”, − книга розрахована на студентів природничих і технічних спеціальностей, школярів старших класів, а також на широкий загал тих, хто цікавиться розвитком сучасної математики; а також  20 примірників іншого збірнику науково-популярних статей, розрахованих вже на більш підготовленого читача − студентів математичних спеціальностей вузів − "Сучасні дослідження з теорії чисел у доступному вигляді для тих, хто цікавиться математикою.”. У цьому збірнику дається огляд основних наукових ідей і результатів Г.Вороного,  написаний він на прохання редакції німецьким фахівцем з питань тематики Вороного професором Й. Штойдінгом. Фонд використав ці книжки для нагородження переможців математичних олімпіад, творчої молоді та передачі до бібліотек навчальних закладів області.
           Гайдаю Сергію Анатолійовичу, Гайдаю Миколі Васильовичу(ТОВ «Дружба  Нова»  та  телекомпанія «Оріон» Варвинського району) за фінансову підтримку, завдяки якій виготовлено архітектурно-художнє рішення проекту майбутнього музею, за відеофільм про відзначення 143-ї річниці з дня народження вченого, за активну участь в діяльності фонду.
         Депутату обласної ради, начальнику управління освіти і науки облдержадміністрації Заліському Анатолію Андрійовичу, ЗАТ «Оболонь» за спонсорську допомогу, що була використана для ремонтних робіт в кімнаті, призначеній для майбутньої музейної експозиції в приміщенні Журавської ЗОШ імені Г.Ф. Вороного.
Подружжю Даниленків (м. Чернігів) за чудові  рушник та серветку, вишиті руками Ганни Максимівни та передані Миколою Андрійовичем, в ході урочистих заходів по відзначенню 143 річниці з дня народження вченого, в подарунок школі  для майбутнього музею.
Авторам п’єси «Геній з Журавки» Валентині Саверській-Лихошві та Неллі Швець, а також начальнику управління культури Варвинської райдержадміністрації Роману Бузікевичу  та творчому колективу Варвинського та Антонівського будинків культури за прекрасну  постановку даної п’єси, керівникам  та творчим колективам Прилуцького педагогічного  коледжу та Журавського будинку культури, Прилуцької гімназії №1 та  Чернігівського будинку творчості, всім гостям  за  чудовий концерт, за виставку творів прикладного мистецтва, за участь у заходах по відзначенню 143-ї річниці з дня народження Г.Ф. Вороного
            Депутату обласної ради Кульбаку Віктору Дмитровичу за благодійний внесок на відзначення та нагородження переможців та призерів обласної, республіканської математичної олімпіади та  переможців математичного турніру, присвяченого 143-ї річниці з дня народження Г.Ф. Вороного.
Свинарю  Віктору   Степановичу (ТОВ «Журавський»),  Пустовойту     Павлу  Віталійовичу  (Галс  «Агро»),  Дмитренку  Олегу  Миколайовичу     (СТОВ   «Батьківщина»),   ФОП  Купрієнко  Надії  Федорівні  (м. Чернігів),   ФОП Вакуленко Вікторії Іванівні (с. Журавка), Боровику Валерію Анатолійовичу(ГО «Альянс   «Нова енергія України»), Івашку Володимиру Олександровичу (ВАТ «Редакційно-видавничий комплекс «Деснянська правда»),  Дмитренку Сергію Михайловичу (ЗАТ «Чернігівтурист»), Трохимову Георгію Олександровичу (МПП   «Дніпро»)  за фінансову допомогу та підтримку організаційно-статутної та інформаційно-просвітницької діяльності фонду, сприяння в проведенні заходів та благодійних акцій.
             Сердечно дякую всім засновникам та членам фонду, нашим волонтерам, особлива подяка бухгалтеру Єременко Ірині та адміністратору WEB-сайту Ігорю Скрипці за  активну участь в проектах та акціях, за працю у фонді на громадських засадах.
              Звичайно ж всіх назвати неможливо. Висловлюю щирі слова вдячності всім за  підтримку, за віру в нас, за те що знаходили час та можливість взяти участь у заходах фонду, за  сприяння його діяльності.
            Завдяки   інформаційно-просвітницькій та благодійній діяльності, створенню  WEB-сайту фонду (адреса сайту – http://voronuy.at.ua)  та розміщенню на ньому  інформації про вченого, його родину, про життя  села Журавка, де народився та похований геній, про фонд нам вдалося привернути увагу державних інституцій та громадськості до самого вченого та його родини. Сьогодні  нас  знають   далеко  за межами нашої області та України. Станом на 11 листопада 2011 року  зафіксовано  понад  21,5 тисяч відвідувань  сайту   громадянами  більше 30 зарубіжних країн: Росії, Білорусії, Германії, США, Канади, Індії, Китаю,  Японії, Франції, Норвегії, Нідерландів, Англії, Ізраїлю, Ісландії, Великобританії, Іспанії, Беніну,  Туреччини, Угорщини та ін.
            Одним з основних завдань нашого фонду є освоєння та популяризація досягнень та наукових здобутків видатного українського вченого-математика Георгія Феодосійовича Вороного серед педагогів, батьків,  молоді,  громадськості. Тож вдячна всім, хто відвідує наш WEB-сайт  за допомогу в досягненні поставленої мети на даному напрямку.
Плани та проекти фонду
           Наближаються ювілейні дати: в 2013 році буде відзначатися 145- річниця з дня народження та 105- річниця з дня смерті Г.Ф.Вороного.
         Фонд готовий до співпраці та закликає всіх представників виконавчої влади та органів самоврядування, членів родини Вороних, зацікавлених управлінь освіти, культури, туризму та всіх небайдужих благодійників та меценатів, окремих представників  інтелігенції до участі у акції по   розробці проекту та виготовленню і встановленню пам’ятника Георгію Вороному з окремими математичними фігурами  на подвір’ї  Журавської   загальноосвітньої школи імені Г.Ф. Вороного,   а також  впорядкуванню території скверу навпроти розміщення пам’ятника.
        Планується вивчити питання  щодо спорудження та  відкриття на місці поховання Г.Ф. Вороного та його батька архітектурно-меморіального комплексу, зведення та освячення каплички.
        Хочемо виготовити та встановити пам’ятну дошку-знак на  місці розташування колишньої садиби Вороних, де й сьогодні стоїть віковий дуб, посаджений Г.Ф. Вороним на честь народження однієї з доньок.
          Розпочато роботу по підготовці до  випуску  збірника статей та публікацій про життєвий шлях Г.Ф. Вороного та членів його родини, ілюстрований родинними світлинами, фотографіями, що відображають   діяльність фонду. Передбачається, що цей збірник буде першим томом  двотомника  «Журавка-мекка математиків всього світу», де хочеться відтворити історію рідних палестин вченого, соціально-економічного розвитку села та славні справи щирих та трудолюбивих односельців. Підготувати та видати його плануємо  до 145 річниці з дня народження Г.Ф. Вороного.      
              А ще -  розробити туристичний маршрут "Шляхи Георгія Вороного” та пішохідного маршруту по с. Журавка, місцями, пов’язаними з родиною Г.Ф. Вороного. забезпечити організацію екскурсій, виготовлення  сувенірів, книжки-путівника,  ювілейного  календаря, присвяченого 145-й річниці від дня народження Г.Ф. Вороного, ілюстрованого  світлинами родини та фотографіями з історії  с. Журавка  та Варвинського району.
           В числі  заходів фонду   організація та проведення щорічних турнірів юних математиків присвячених Дню пам’яті  Г.Ф. Вороного та  обласних конкурсів на кращий літературно-поетичний твір про життя та діяльність  видатного земляка, його родину.
           Планується  дослідження архівних матеріалів та налагодження співпраці з науковими установами  та ВУЗами Польщі, Росії, де працював Георгій Вороний, з Дослідницьким центром в Сеулі і т.д.
          Звичайно, це лише  частина   справ щодо відновлення та вшанування імені Великого вченого та Українця. А поряд з цим  планується проводити велику роботу щодо вивчення та прикладного застосування в Україні інтелектуальної спадщини  Г.Ф. Вороного.  І головним вбачаємо  − підтримку обдарованої молоді, направлення її на навчання в кращі  вищі навчальні заклади, в тому числі і закордон, туди, де вивчаються праці Вороного, з тим щоби в Україну повернулися фахівці цього профілю, які зможуть втілити цю ідею у життя. І тоді, я вірю, обов’язково, і можливо саме в Україні, буде продовжено дослідження вченого, яке він не встиг записати  в свої останні дні.
           Я далеко не ідеалістка. Але вірю і знаю, людей щирих і щедрих на добро в світі дуже багато. Тому плани наші реальні і обов’язково будуть втілені в життя. Адже зберігаючи та відновлюючи пам’ятки історії та  культури, ми пишемо  історію для наших нащадків, повертаємо з забуття імена, які не мають бути забутими, імена тих, хто жив та творив  на нашій прадавній землі.
             То ж   кількість наших однодумців з кожним роком  лише зростатиме.
         Щиро запрошую до співпраці тих, хто прагне віддати частинку себе заради майбутнього,  заради збереження української національної спадщини.
Ольга Оберемко – Президент Благодійного фонду імені Георгія Вороного
Категорія: Статті (Українська мова) | Додав: fond_voronogo (11.11.2011)
Переглядів: 1584 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Мова сайту

Враховуючи численні побажання та з метою допомоги відвідувачам сайту, запроваджується GOOGLE ПЕРЕКЛАДАЧ. Фонд та адміністратор сайту не несуть відповідальності за якість перекладу та достовірність перекладеного тексту.

Контакти

Благодійний фонд імені Георгія Вороного

Україна, 17620, Майдан Центральний, 2
с. Журавка, Варвинський район, Чернігівська область,
тел. (0462)93-52-57

Код ЕДРПОУ: 36326631,
Р/р 26007000002204
в "Банк "Демарк"
м. Чернігів МФО 353575

Оберемко Ольга Миколаївна
м. т. 094-988-62-57
e-mail: Oberemko.O@gmail.com

Друзі сайту

Дідовець Михайло Леонтійович

Заслужений вчитель України, лауреат міжнародної премії в галузі вивчення точних наук,
м.т. 066-968-02-34

Сита Галина Миколаївна

Кандидат фізико-математичних наук
т. (044)278-66-39

ТОВ "Дружба Нова" - Генеральний директор Гайдай Сергій Анатолійович

смт. Варва Чернігівської області, вул. Горького, 8
тел. (04636)2-11-73, (04636)2-12-78

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Locations of visitors to this page

Copyright fond im Voronogo ©
Конструктор сайтів - uCoz